Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Policejní akce: Sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu

Policejní akce: Sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu

V pátek proběhla na území Jihomoravského kraje od brzkých ranních hodin dopravně bezpečnostní akce, při níž se policisté zaměřili především na alkohol za volantem. Na různých místech v kraji se do ní začlenilo více než dvě stě policistů.

Z akce
7. května 2018 - 11:00

Policisté v průběhu pětihodinové akce zjistili celkem sto šedesát tři přestupků, z nichž bylo sto čtyřicet devět vyřešeno na místě blokovou pokutou. Zbývající přestupky pak policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu. Sedmnáct řidičů vyrazilo na cestu pod vlivem alkoholu, jeden šofér měl pozitivní test na drogy. Většině přistižených řidičů ukázal přistroj nízkou hodnotu alkoholu v dechu. Dva šoféři měli hodnotu vyšší než jedno promile. Ještě před začátkem akce pak brněnští policisté kontrolovali ve Štefánikově ulici dodávku VW, jejíž dvaatřicetiletý řidič nadýchal dvě a půl promile.

Dva dny proležela seniorka za dveřmi svého bytu

Čtyřiadvacet řidičů nebylo připoutáno bezpečnostními pásy, osmadvacet řidičů porušilo předpis o nejvyšší povolené rychlosti. Čtyři řidiči vyrazili dna cestu s autem, které bylo v nevyhovujícím technickém stavu nebo nemělo platnou technickou prohlídku.

Velkomeziříčské muzeum zpřístupní zámeckou kapli i sklepení

Informaci přinesly webové stránky KŘP Jihomoravského kraje.


(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:krp jmk)