Svátek má: Anastázie

Regiony

Velikost textu:

Policejní vrtulník cizince vypátral, neutekli daleko

Policejní vrtulník cizince vypátral, neutekli daleko

Trojice mužů, viditelně cizinců, musela v těchto dnech ve Velešovicích upoutat pozornost tamních obyvatel. Muži řidiči osobního auta naznačovali, že by jim přišel vhod hlt vody.

Zadržení uprchlíci.
3. dubna 2021 - 11:00

Muž přivolal policejní hlídku, která cizince ještě v obci zadržela. Tři muži ve věku kolem dvaceti let přiznali, že pochází z Libye a do České republiky se dostali před několika dny na kamiónu převážejícím osobní automobily. Namířeno měli do Rakouska.

V úterý pak obsluha odstavného parkoviště nákladních automobilů nedaleko Podivína nevěřila svým očím. Z bulharského kamiónu z nákladního prostoru vyskákala skupinka mužů a uprchla. Tím  spustila pátrací akci, do níž byli vedle několika hlídek nasazeni psovodi se služebními psy a ze vzduchu pomáhal situaci řešit i vrtulník s termovizí.

Během krátké doby pátrači objevili v nedalekém lesním prostoru poblíž dálnice D2 skupinku osob. Když opustila les, padla přímo do rukou ze vzduchu navigovaných zasahujících policistů. Pětice cizinců sdělila, že pochází z Afghánistánu. Do bulharského kamiónu se prý bez vědomí řidiče dostali v Rumunsku a měli namířeno do západní Evropy. Všichni migranti byli zajištěni. Nyní s nimi probíhají potřebné úkony.

Další případy se odehrály i na Vyškovsku. Tam časně ráno hlídka zastavila osobní vozidlo s cizí registrační značkou, ze kterého náhle vyskákalo několik osob, ty se pak bleskově rozutekly do okolí. Za necelou hodinu se je všechny podařilo nalézt a zajistit i za pomoci vrtulníku. Celkem bylo vypátráno sedm cizinců, kteří měli pocházet z Afghánistánu.

Kostel Panny Marie Sněžné v Rokycanech je zmiňován již v roce 1110

Na místě kontroly byl na osobní svobodě omezen i řidič automobilu. U něj bude policisty především zajímat jeho role při převozu migrantů. Krátce před polednem cizinečtí policisté vypátrali další dva muže i na bývalém hraničním přechodu u Lanžhotu. Mladí cizinci se ukrývali na podvozku nákladního vozu, kdy prý měli namířeno na Západ. Nakonec i oni byli policisty zajištěni a převezeni k výslechům.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: PČR Jihomoravského kraje)