Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Policie v akci: 27 migrantů ze Sýrie a divoká honička

Policie v akci: 27 migrantů ze Sýrie a divoká honička

Policii o víkendu v Hodoníně ujížděl jednatřicetiletý řidič dodávky, ve které bylo 27 migrantů ze Sýrie. Policisté muže zadrželi a obvinili z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice a z obecného ohrožení, skončil ve vazbě. 

Ilustrační foto
15. září 2023 - 07:30

Na policejním webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí David Chaloupka. Policisté hledají svědky jízdy dodávky. Dodávku chtěli zkontrolovat v sobotu dopoledne cizinečtí policisté nedaleko hraničního přechodu v Hodoníně.

„Značně nervózní cizinec sedící za volantem dodávky policistům nejprve zastavil, na výzvu k vypnutí motoru a vystoupení z vozidla však sešlápl plyn a začal ujíždět. Policisté dodávku pronásledovali ulicemi Hodonína, řidič při nebezpečném ujíždění nerespektoval povolenou rychlost a ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," uvedl mluvčí.


Řidič následně odbočil na lesní cestu, která ale po pár desítkách metrů končila, takže musel vůz zastavit. 

„V lese hlídkám potom unikal ještě krátce po svých, než jej policisté zadrželi. Při následné kontrole jeho vozu vyšlo najevo, že důvod k ujíždění rozhodně měl. V zavazadlovém prostoru dodávky se totiž tísnilo 27 migrantů ze Sýrie," podotkl mluvčí. Šoférovi navíc vyšel i pozitivní test na drogy.

Kriminalisté pracující na případu by nyní potřebovali hovořit s dalšími svědky mužovy riskantní jízdy v Hodoníně a obrací se proto s žádostí na veřejnost. 

Psali jsme:

„Pomoci jim mohou také kamerové záznamy, na kterých je ujíždějící dodávka zachycena. Ke kontaktu s policisty lze využít tísňovou linku policie 158," doplnil mluvčí.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: Policie ČR)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: