Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Policie: Z vládních nařízení si hlavu nedělali, pili a hodovali

Policie: Z vládních nařízení si hlavu nedělali, pili a hodovali

Břeclavští policisté vyjížděli předevčírem zkontrolovat špatně zaparkovaný automobil. Po cestě si všimli, jak z přilehlé provozovny vycházejí dvě osoby.

Ilustrační foto
29. října 2020 - 11:00

Dveře byly uzavřené a na zvonění až po několika minutách zareagovala obsluha, která tvrdila, že uvnitř nikdo není a že provozovnu pouze hlídá. Za okamžik policisté zjistili, že se před nimi snažily schovat další dvě ženy. Od nich se pak dozvěděli, že je bar otevřený běžně a obsluha si pomocí kamery nad dveřmi kontroluje, koho pustit dovnitř. Provozovatel baru tak bude mít ve správním řízení co vysvětlovat a hrozí mu vysoká sankce.

V pátek v noci šli policisté spolu se strážníky zkontrolovat jinou provozovnu. Tam na výzvu k otevření nereagoval nikdo a do provozovny museli násilně vstoupit. Vevnitř rozhodně nebylo vše v pořádku, 10 lidí porušilo zákaz volného pohybu osob.


Na místě policisté dále zjistili nelegální provoz výherních automatů, jedna žena u sebe měla sušenou rostlinnou drť.  I tady ale padne zřejmě nejcitelnější sankce v rámci správního řízení vůči provozovateli podniku, který měl být uzavřen.

Za posledních 5 dnů policie řešila více než dvě stě přestupků v souvislosti s opatřeními proti šíření nákazy COVID 19.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: PČR Jihomoravského kraje)