Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Policisté odhalili muže, který měl v domě pěstírnu i varnu

Policisté odhalili muže, který měl v domě pěstírnu i varnu

Vyškovští kriminalisté zabývající se drogovou trestnou činností měli již delší dobu v hledáčku třicetiletého muže. Minulý  týden recidivistu zadrželi v domě v menší obci na Vyškovsku.

Technické konopí-ilustrační foto
14. prosince 2017 - 11:00

Nyní o případu informovaly internetové stránky Policie ČR.

Během domovní prohlídky u dotyčného muže policisté našli marihuanu, pervitin i chemikálie a předměty potřebné k výrobě pervitinu. Kriminalisté si odvezli více než 170 kusů usušených částí rostliny konopí a také 170 gramů již usušené marihuany.

Mladý muž drogy vyráběl a pěstoval pro svou vlastní potřebu i jimi zásoboval své známé. Přitom před třemi lety přímo na Vánoce jej vyškovští kriminalisté zadrželi ve stejném domě. Tehdy si z domu udělal pěstírnu konopí.


Jak se však ukázalo, ani podmíněný trest odnětí svobody jej od výroby drog neodradil, ba naopak, k marihuaně si přibral ještě pervitin. Kriminalisté jej obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Soud vyhověl návrhu státního zástupce a obviněný se nachází ve vazbě. Nyní mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

V letošním roce se jedná na Vyškovsku o čtyřiadvacátý případ týkající se výroby omamných a psychotropních látek. Loni jich bylo o dva méně.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)