Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Předání zásilky překazili dealerům policisté

Předání zásilky překazili dealerům policisté

Břeclavští policisté mají za sebou úspěšný zátah na drogové scéně. Koncem minulého týdne zadrželi šest osob přímo při předávání pervitinu.

Drogy-ilustrační foto
2. prosince 2018 - 11:00

Samozřejmě, že poznatky k nelegální distribuci drog měli kriminalisté již nějakou dobu rozpracované. Při prověřování se ukázalo, že dvojice mužů ve věku 43 a 53 let zajišťovala pravidelně dávky metamfetaminu muži, který drogu odebíral a distribuoval dál.

K předání dávky mělo dojít i v osudný den, kdy policisté provedli razii. Drogu si měl převzít 37letý muž, který ji měl předat dalším uživatelům. Dva z nich i s řidičem se na smluvené místo také vydali, ale obchodování se tentokrát nekonalo. Celá skupina putovala na policejní služebnu.


Vyšetřovatel nakonec obvinil dvojici mužů, která drogu pravidelně zajišťovala, z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Také 37 letý překupník neodešel s prázdnou. Převzal si usnesení o zahájení trestního stíhání za stejný přečin jako jeho předchůdci. Zbývající dva muži a jedna žena byli po provedení neodkladných úkonů propuštěni ze zadržení.

Samotná práce však pro kriminalisty nekončí. Šetření trestné činnosti s drogovou problematikou bývá většinou složité. Častokrát při distribuci dochází k propojení několika osob, které je nutno ustanovit a nashromáždit proti nim dostatek důkazů. Proto i odhalení této skupiny lze označit jako část provedeného úkonu, na který budou kolegové navazovat. Nadále budou svoji pozornost věnovat dalším odběratelům a samozřejmě i výrobcům.

Pro doplnění zbývá dodat, že zákrok proběhl na Mikulovsku a pouze jeden z obviněných má trvalé bydliště v našem regionu. Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí podle zákona trest v podobě odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. O případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz,  foto: arch.)