Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Preventivní akce pro studenty: Nedej drogám šanci

Preventivní akce pro studenty: Nedej drogám šanci

Již čtvrtým rokem se ve Znojmě konala preventivní akce pro studenty prvních ročníků středních škol s názvem "Nedej drogám šanci".

Z akce
18. března 2019 - 11:00

Díky podpoře vedení města Znojma se opět vše odehrálo ve společenském sálu bývalého Hotelu Dukla. Sérii přednášek a besed s odborníky na téma „Nedej drogám šanci!“ si přišlo vyslechnout 504 studentů a 21 pedagogů.

Program je zaměřen na první ročníky středních škol, protože právě toto období je pro mnohé z nich přelomové a kritické. Ze známého prostředí přecházejí do prostředí cizího, mezi nové spolužáky a tato skutečnost může být pro některé riziková. Naváží nevhodná přátelství, setkají se s drogami, stanou se obětí nejrůznějších útoků na sociálních sítích. Na všechny tyto situace reaguje zmíněný projekt. Prvotně je ovšem zaměřen na drogovou problematiku, neboť v tomto věku touží vyzkoušet něco nového a začlenit se do nového kolektivu.

S posluchači byla rozebrána i problematika trestní odpovědnosti a také konkrétní případy různých závislostí a dopravní nehody, které zavinili zejména mladí řidiči pod vlivem alkoholu.Projekt Policie České republiky je pod záštitou Krajského úřadu Jihomoravského kraje realizován a podporován i vedením ostatních okresních měst Jihomoravského kraje a probíhá formou interaktivní besedy.

Kostel sv. Petra a Pavla je dominantou náměstí v Soběslavi

V rámci projektu vystoupilo několik odborníků zabývajících se uvedenou problematikou a na závěr i dva bývalí uživatelé drog. Celé dopoledne vedl zkušený moderátor, který aktivně zapojoval i samotné žáky a studenty vhodnými otázkami a dotazy. Akci zahájil starosta Znojma pan Grois a za Policii České republiky zástupce vedoucího územního odboru Znojmo plk. Březík. Na závěr od organizátorů každý účastník při odchodu ze sálu obdržel modrý náramek s textem NEDEJ DROGÁM ŠANCI.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz, foto:krpJMK)