Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Primátor jednal se zástupci vedení DPMB a odborů

Primátor jednal se zástupci vedení DPMB a odborů

Primátor města Brna Petr Vokřál se dnes sešel se zástupci vedení DPMB a odborů. Předmětem schůzky bylo pokračující kolektivní vyjednávání a především požadavek na navýšení mezd ze strany odborů.

Ilustrační foto
28. listopadu 2017 - 11:00

Současná kolektivní smlouva je účinná nejdéle do 30. 4. 2018. Intenzivní kolektivní vyjednávání začalo již na konci letních prázdnin. Ke shodě zatím nedošlo, a to i přesto, že město Brno v rámci zvýšení kompenzace přislíbilo DPMB navýšení finančních prostředků.

„Je potřeba vnímat požadavky zaměstnanců, ale i ekonomické možnosti podniku a města Brna. Jsme ve fázi navýšení mezd přibližně o 10 procent, a to dělá 120 milionů korun včetně odvodů. Problémy jsou i jinde (např. u strážníků) a zdroje se musí spravedlivě dělit,“ sdělil primátor města Brna Petr Vokřál.

Průměrná měsíční mzda řidiče v DPMB za období leden až září byla 30 507 Kč. Zaměstnavatel navíc nabízí řadu benefitů. Jedním z nich jsou například jízdní výhody poskytované nejen zaměstnancům, ale i jejich rodinným příslušníkům.


„Práce řidiče je bezesporu náročná. Není však možné něco slíbit a pak nemít na výplaty. Tržby z jízdného dlouhodobě stagnují. Ročně se pohybují okolo 970 milionů korun. Zbytek potřebných financí pro provoz a investiční rozvoj dostává podnik ve formě kompenzace,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Nově bude při kolektivním vyjednávání pomáhat zprostředkovatel, na kterém se obě strany shodly. Další termín jednání zatím určen nebyl.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Barbora Lukšová, tisková mluvčí DPMB, a.s.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.mmb)