Svátek má: Beáta

Regiony

Velikost textu:

Příští stanice: Brno nové hlavní nádraží

Příští stanice: Brno nové hlavní nádraží

Jak nové nádraží promění cestování i život ve městě? O tom budou Brňané diskutovat ve středu 29. září s autory čtyř nejlepších architektonických návrhů plánovaného dopravního terminálu.

Vizualizace nového nádraží
19. září 2021 - 11:00

Nejužší výběr poroty vůbec největší architektonické soutěže u nás posléze představí i výstava. V červenci tohoto roku byl představen vítězný návrh nové podoby brněnského hlavního nádraží. Odborná porota vybírala celkem z devatenácti návrhů. V nejužším výběru stanuly čtyři projekty, které jednotlivé týmy pro poslední fázi výběru rozpracovaly do většího detailu.

Právě jejich autoři představí své vize a uvažování nad řešením nádraží samotného i přilehlé nové čtvrti Trnitá nejen občanům města v plánované diskusi. Ta proběhne ve středu 29. září od 16 hodin v kině Scala a je otevřená všem zájemcům, kteří se na ni v předstihu zaregistrují na stránkách Kanceláře architekta města Brna.


Dle plánů se Brno nového dopravního uzlu u řeky Svratky dočká do roku 2035, přípravy se ale rozběhnou už v následujících letech. Ateliér BenthemCrouwelArchitects, který se projektu ujme, má za sebou mimo jiné realizaci nádraží v Rotterdamu nebo dostavbu nádraží v Amsterdamu. V Brně se projekt týká nádražní budovy a přestupního uzlu celkem se šestnácti kolejemi, ale i přilehlých prostranství o rozloze odpovídající dvěma Václavským náměstím.
(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)