Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Příští týden pořádá Slovanské hradiště v Mikulčicích akce pro mladé

Příští týden pořádá Slovanské hradiště v Mikulčicích akce pro mladé

Ve středu 12. června večerní divadelní představení s dětskými herci a zpěváky a 13.června celodenní program slavnostního vyhlášení vítězů IX. ročníku Malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země.

Ze sbírek
8. června 2019 - 11:00

V předvečer tradičního slavnostního vyhlášení vítězů malířské soutěže pro děti a mládež večer 12. června se na hradišti v Mikulčicích opět  po loňském velkém úspěchu uvedou mladí divadelníci z Dětského kočovného divadla v Kyjově autorské hudební pohádky Perníková chaloupka, Ubrousku, prostři se a Propletená pohádka s P. Růžičky a V. Začala pod režijní taktovkou P. Růžičky. Divadelní představení začne v 18 hodin.

Následující den přivítá Slovanské hradiště 220 mladých výtvarníků, kteří se svými pracemi ucházejí o prestiž v IX. ročníku malířské soutěže Čarovné barvy země. Soutěžní díla byla vytvořená pomocí hliněných pigmentů a jiných čistě přírodních materiálů bez syntetických složek podle vyhlášených témat historie a přírody.

Celkem 99 prací zhodnotila odborná porota a nejlepších 5 prací v každé v kategorii nominovala do vyhlášení. To se uskuteční ve čtvrtek 13. června. Společně tak oslavíme a odměníme šikovnost všech přihlášených nejprve pestrým dopoledním programem, při němž  budou děti bubnovat, tvořit na hrnčířském kruhu, zkoušet práci šperkaře i dráteníka, vyzkouší si práci archeologa, vytvoří výrobky z levandule, navštíví muzejní expozici Velká Morava - Druhý kostel a sakrální stavby knížecího hradu, vystoupí na vyhlídkovou věž. Také si mohou prohlédnout všechny obrazy na výstavě.Slavnostní program pak vyvrcholí ve 12:30 koncertem hudební skupiny Šroti a poté představitelé Jihomoravského kraje, který vyhlašuje celý soutěžní projekt, a další významní hosté , vyhlásí vítěze a předají jim krásné ceny. Odměnu ve formě výborného dortu si odvezou také vítězové hlasování publika.

Kdo se stane vítězem? Porazí odvážní žáci druhého stupně základní školy se svým obrazem středoškolské studenty? A který obraz vybere publikum jako nejlepší? To vše se dozvíme ve čtvrtek 13. června 2019 po 13. hodině na Slovanském hradišti v Mikulčicích.

Výstavu všech obrazů IX. ročníku s neotřelým pohledem mladých tvůrců na témata rodné hroudy a její historie můžete shlédnout v budově návštěvnického centra Slovanského hradiště do konce července 2019.

„Přijeďte! Srdečně zveme! Těšíme se na vás!," zve PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:slovanskehradiste)