Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Program plný hudby ve Znojmě. Dny partnerských měst

Program plný hudby ve Znojmě. Dny partnerských měst

Ve Znojmě je květen více než kdy jindy spojen s kulturou a gastronomií v ulicích města. Po dvouleté pauze se o to postarají partnerská města nejen z České republiky, ale i ze zahraničí.

Ilustrační foto
11. května 2022 - 11:00

Prezentovat se budou na Horním náměstí ve dnech 13. a 14. května, kdy se náměstím rozezní hudba, roztančí střevíce, zařinčí meče nebo zavoní tradiční pokrmy.

Na Horním náměstí se Znojmáci potkají se zástupci delegací z Chrudimi, polského města Strzegom, italských měst Pontassieve, Trento-Povo a Villazzano, z rakouského Retzu a ze slovenských měst Bratislava-Ružinov a Nové Zámky. Každé město nabídne ve stánku k zakoupení tradiční speciality, od vína až po sýry či klobásky.Na pódiu se vystřídají muzikanti z Retzu a Trenta, taneční soubory z Pontassieve a Nových zámků, folklórní soubor z Ružinova a představí se i loutkářský soubor a šermíři z Chrudimi. Na programu bude také výstava minerálů a fosilií z italského města Trento Povo.

Znojmo bude prezentovat pěvecký sbor Gymnázia Dr. Karla Polesného DRKRPOL, cimbálová muzika Veltlínek, Taneční a pohybové studio M&M, taneční studio Mighty Shake Znojmo, vystoupí znojemská kapela Jazzy Talking, pěvecký soubor CARMINA CLARA a zazpívá mladá zpěvačka Katie Kei.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál města Znojmo)