Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Projděte bránou na Vranovské přehradě, pomůžete handicapovaným

Projděte bránou na Vranovské přehradě, pomůžete handicapovaným

Projděte bránou na Vranovské přehradě. Pomůžete Filipovi z Hrotovic získat handbike.

Nezastavitelní na Vranově
11. srpna 2017 - 11:00

Od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna, vždy od 10:00 do 18:00, může každý na Vranovské přehradě pomoci svým pohybem handicapovaným, kteří se zapojili do projektu Nezastavitelní.

Chtějí se vrátit k aktivnímu životu a sportovat. Jedním z nich je i Filip Hladík z Hrotovic, který si při úrazu na motorce poranil míchu. Od té doby je kvadruplegik. Aby se mohl opět vrátit k aktivnímu životu, potřebuje speciálně upravený handbike.

Jak můžete handicapovaným pomoci? Stačí se vydat na Vranovskou přehradu, kde bude u pláže nedaleko kempu, na začátku visuté lávky umístěná speciální brána. Za každého, kdo projde touto branou, věnuje Birell 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro třináct handicapovaných, tedy i pro Filipa. „Když jsem se dostal na vozík, věděl jsem, že jsou tu dvě cesty, buď se v tom utopím nebo půjdu s tím, co mám. A já si vybral tu druhou cestu,“ dodává Filip, který si z projektu přeje speciální handbike.

Lidé na Ještědu podpořili handicapované svým pohybem

K bráně u Vranovské přehrady přijede v sobotu v 11:00 hodin, kromě Filipa, také Nezastavitelná Věra, Lucie a Jiří. Lidé se s nimi mohou setkat a vyzkoušet si jízdu na speciálním kole pro handicapované, tzv. handbiku.

Podpořit Nezastavitelné je možné během prázdnin na řadě míst po celé České republice. Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Jihomoravskenovinky.cz informoval Ing. Ondřej Coufal.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.crestcomm)