Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Projekt přinese sport i zábavu dětem z dětských domovů

Projekt přinese sport i zábavu dětem z dětských domovů

Diagnostický ústav a středisko výchovné péče, Brno, ve spolupráci s Aqalandem Moravia pořádá již devátý ročník unikátního charitativního projektu Aqualand Cup.

Společné foto účastníků akce
3. září 2019 - 11:00

Cílem akce, kterou organizuje Diagnostický ústav Brno, je představit dětem ze sociálně ohroženého prostředí svět vodní zábavy a sportu hravou formou. Děti z různých školských zařízení z celé Moravy se na akci nejen připravují, ale především těší celý rok.

Bez partnerů by to nešlo
Zásluhu na celé akci má především vedení Aqualandu Morávia, který již po deváté všem účastníkům věnuje nejen bezplatný vstup do světa vodní zábavy, ale také chutný oběd. Firma Delikomat pak pro všechny dodá zdravou svačinu a pitný režim během turnaje. Akci od prvopočátku podporuje dále město Brno, Jihomoravský kraj, BESIP, SMERO a GUMOTEX a.s. Břeclav. Také nás, jako organizátory Diagnostický ústav Brno těší, že nad tímto ročníkem převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková a hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek.


Celá akce v novém kabátě
Projektu se během letošního ročníku účastní 10 dětských domovů a výchovných ústavů, probíhá od 10,00 hodin v Aqualandu Moravia ve čtvrtek dne 5. 9. 2019

Nejprve je pro účastníky připraven volejbalový turnaj, kde společně soutěží děti a jejich pedagogický doprovod za každé zařízení o krásné ceny a pak je za odměnu čeká společný oběd a spousta zábavy ve vodním světě Aqualendu Morávia. Cílem celého projektu je vyloudit úsměv na tváři dětí i dospělých.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informovala odborná vychovatelka Dagmar Kubíčková z Diagnostického ústavu a střediska výchovné péče v Brně.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: Diagnostický ústav a středisko výchovné péče, Brno)