Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

První sociální automobil bude pomáhat v Břežanech

První sociální automobil bude pomáhat v Břežanech

Nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali ve čtvrtek 29. listopadu 2018 zástupci příspěvkové organizace Zámek Břežany.

Nový automobil bude sloužit v Břežanech na Znojemsku
4. prosince 2018 - 11:00

Předání proběhlo za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Jihomoravskenovinky.cz o tom informovala mediální zástupkyně projektu Šárka Nosková. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách.

Příspěvková organizace, která poskytuje služby sociální péče mládeži a dospělým osobám s mentálním a kombinovaným postižením, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Tato organizace získala v celkovém pořadí již 759. automobil.


„Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované či seniory je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Hlavním posláním příspěvkové organizace Zámek Břežany, kam ve čtvrtek dorazila nová osobní dodávka, je pomoc výše zmíněným skupinám osob. Zámek Břežany, p. o. poskytuje dvě pobytové služby – domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení a jednu ambulantní službu – denní stacionář. „Z automobilu máme velkou radost. Snažíme se, aby se naši klienti co nejvíce začlenili do běžného života v přirozeném prostředí. Nový vůz využijeme pro jejich přepravu na různé sportovní a kulturní akce, ale také na běžné cesty, kterými jsou například nákupy nebo návštěvy příbuzných a známých. Je to pro nás krásný vánoční dárek, který jsme obdrželi právě dnes u příležitosti rozsvícení vánočního stromku na zámku, za doprovodu kapely složené z našich klientů,“ uvedl Ing. Mgr. Vít Janků, ředitel příspěvkové organizace Zámek Břežany.

Na financování vozu se podílelo asi 35 společností napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: Epic PR)