Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

První těhotenství v ČR pomocí přípravku Bemfola

První těhotenství v ČR pomocí přípravku Bemfola

Další významný mezník se podařil lékařům Centra asistované reprodukce (CAR 01) Fakultní nemocnice Brno. Pomocí v současnosti nového preparátu na stimulaci Bemfola se podařilo dosáhnout prvního klinického těhotenství v České republice.

Ilustrační foto
20. srpna 2017 - 11:00

Tento úspěch navazuje na celou řadu úspěšných událostí, z nichž ta nejdůležitější se stala v roce 1982, kdy se pracovníci Centra podíleli na prvním těhotenství v tehdejší Československé republice a bývalé východní Evropě.

Současný preparát Bemfola je přípravek obsahující léčivou látku folitropin alfa, která je téměř identická s přirozeným hormonem produkovaným tělem ženy, tzv. hormon stimulující folikuly (FSH).  


„U žen je FSH nezbytný pro růst a vývoj váčků (folikulů) ve vaječnících, které obsahují vajíčka. Přípravek Bemfola se používá k vyvolání tvorby více folikulů (tedy více vajíček) u žen podstupujících asistovanou reprodukci,“ říká přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky LF MU a FN Brno prof. MUDr. Pavel Ventruba, CSc.

Asistovaná reprodukce neboli umělé oplodnění je lékařská pomoc partnerskému páru, který má problém s otěhotněním. Na našem trhu je nový přípravek Bemfola dostupný od konce června tohoto roku. Bemfola je alternativou ke stávajícím stimulačním přípravkům.

Jihomoravskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Žára, M.A., tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Brno.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:fnbrno)