Svátek má: Anežka

Regiony

Velikost textu:

Rektor MU se stal členem expertní skupiny Evropské asociace univerzit

Rektor MU se stal členem expertní skupiny Evropské asociace univerzit

Evropská asociace univerzit (EUA) zvolila rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše členem osmičlenné expertní skupiny, která bude fungovat jako poradní orgán Evropské komise při vytváření evropské strategie globálního přístupu k výzkumu, inovacím a vzdělávání.

Martin Bareš, rektor Masarykovy univerzity
21. ledna 2021 - 11:00

V osmičlenné expertní skupině nazvané EUA European Global Strategy Response Group jsou kromě Martina Bareše také zástupci univerzit a univerzitních asociací z Německa, Španělska, Švédska, Francie, Gruzie, Velké Británie a Nizozemí.

„Je to pro mě obrovská čest, že mě Evropská univerzitní asociace zvolila jako svého zástupce, který bude radit při vytváření budoucí strategii Evropské unie. Jako přední česká výzkumná a vzdělávací instituce, jejíž součástí je například také vědecké centrum CEITEC, máme Evropské komisi co nabídnout a těším se na zajímavou spolupráci,“ říká rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Barešovo členství v expertní skupině navrhla Evropské univerzitní asociaci Česká konference rektorů (ČKR) v prosinci minulého roku. Tehdy EUA vyzvala celkem 40 národních konferencí rektorů z evropských zemí, aby nominovaly do expertní skupiny nejlepší odborníky.„Velmi nás potěšilo, že prezident Evropské univerzitní asociace Michael Murphy vybral z velké konkurence kandidátů z celé Evropy zástupce z Česka. Být součástí expertní skupiny je úspěch nejenom pro Masarykovu univerzitu a Českou konferenci rektorů, ale také pro celou Českou republiku,“ hodnotí tajemnice ČKR Marie Fojtíková.

Evropská univerzitní asociace (EUA) je největší evropskou univerzitní asociací a patří mezi nejvýznamnější organizace ovlivňující vysokoškolskou a vědeckou politiku Evropské unie. EUA v současnosti tvoří přes 800 univerzit z 48 států Evropy, na členských univerzitách dohromady studuje přes 17 milionů studentů.

Jihomoravskénovinky.cz informoval  Mgr. Pavel Žára, M.A., tiskový mluvčí, Masarykova univerzita.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:MU)