Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Riskující turisty policisté z dálnice D1 vykázali

Riskující turisty policisté z dálnice D1 vykázali

<< VIDEO >> Velmi nerozvážně se  na Brněnsku zachovala dvojce turistů. Ta měla namířeno ze sousedního státu do centra moravské metropole, ale na cestu si rozhodně nevybrala tu nejbezpečnější trasu.

Ilustrační foto
20. listopadu 2022 - 11:00

Mladící na Brno totiž pochodovali odstavným pruhem dálnice D1 nedaleko sjezdu u Holubic. Řada překvapených motoristů ale jejich nebezpečné počínání zrovna nepřijalo s povděkem, během chvilky tak policisté na putující hříšníky přijali rovnou několik urgentních oznámení. Díky pozorným řidičům tak cizinci naštěstí daleko nedošli, a po bleskovém příjezdu policistů záhy skončili v bezpečí za svodidly. Pak už jen překvapené hlídce pověděli, že údajně vůbec netušili, že se nachází na nejvytíženější moravské dopravní tepně, kam mají chodci samozřejmě vstup přísně zakázán. Dálniční policisté s nimi jejich přestupek vyřešili na místě pokutou. Nakonec ale mohli být rádi, že nepřišli o to nejcennější. V takových případech totiž bývají střety s chodci s fatálními následky. Podobným hazardérům v hrozí pokuta až dva tisíce, ve správním řízení se pak může sankce zvýšit ještě o pětistovku.

Nehody s chodci v dálničních rychlostech končí ale téměř vždy fatálně. Koncem července například podobný střet skončil smrtí staršího muže na dálnici D1 poblíž Rousínova na Vyškovsku. Chodce totiž nečekaně zachytil projíždějící nákladní vůz, kdy utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Informoval por. Petr Vala, tiskový mluvčí KŘP Jihomoravského kraje.(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto+video: KRP jmk)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: