Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Sbírka pod vánočním stromem vynesla 680.000 korun. Více než loni

Sbírka pod vánočním stromem vynesla 680.000 korun. Více než loni

Celkem 680.000 korun vynesla sbírka pod vánočním stromem na náměstí Svobody. Pro srovnání před rokem to bylo 543.000 korun 

Odstranění vánočního stromu z náměstí Svobody
10. ledna 2018 - 11:00

„Děkujeme každému, který loni v prosinci a letos začátkem ledna vložil peníze do kasičky,“ zdůraznila ředitelka Českého červeného kříže Brno-město Ivana Holásková.

Částka bude rozdělena mezi SOS vesničku v Medlánkách, Dětský domov Dagmar a další zařízení starající se o sociálně slabé rodiny a o postižené děti. A také na ozdravné pobyty a individuálním žadatelům.

Souběžnou charitativní akci uspořádalo také Turistické informační centrum města Brna (TIC), konkrétně tzv. charitativní středy. Dobrovolníci vybrali 34 000 korun. Částka bude rozdělena mezi Chráněné bydlení sv. Michala, Dětský domov Dagmar, azylový dům a Sdružení Vodicí pes.


V pondělí bylo na pořadu odstranění vánočního stromu z náměstí Svobody, což byla definitivní tečka za vánoční akcí. Pořádající TIC již zná termín dalšího ročníku Brněnských Vánoc. Ke konci roku se uskuteční od 23. listopadu do 23. prosince. Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík mmb)