Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Sdílení aut. V Brně vzrostla poptávka na dvojnásobek

Sdílení aut. V Brně vzrostla poptávka na dvojnásobek

Velký zájem o dovolenou v tuzemsku, ale i hledání alternativních řešení městské mobility. Oba tyto trendy se pozitivně promítají na rostoucí poptávce po sdílení aut, ve které dominuje také Brno.

Ilustrační foto
29. července 2020 - 11:00

Podle dostupných informací je poptávka v moravské metropoli meziročně více než dvojnásobná a o 130 % vzrostl také počet nových uživatelů. Nejžádanější jsou vozy střední a vyšší střední třídy a před letní sezonou zesílil o více než 80 % zájem o kabriolety.

Zvyšující se počet nových uživatelů má pozitivní efekt také na dostupnost vozů. Dokládá to fakt, že auta jsou k dispozici prakticky po celé České republice - ve více než 240 českých městech, 70 okresech a ve všech krajích. Nejvíce registrovaných vozů se nachází v hlavním městě Praha a v okresu Brno-město. Do první pětky se dostaly ještě okresy Praha-západ, Ostrava-město a Olomouc.


Uživatelé mohou vybírat z široké nabídky zhruba 1800 aut a více než 300 modelů vozů. Výhodou  je rychlost a jednoduchost celého procesu výpůjčky.

Není potřeba podepisovat žádné dlouhé smlouvy – zákazníkovi stačí rychlá registrace se snadným ověřením dokladů. V ceně zápůjčky je vždy zahrnuto havarijní pojištění, které kryje všechna běžná rizika.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: Brno HoppyGo)