Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Senioři obdrželi osvědčení a završili tak studium akademie

Senioři obdrželi osvědčení a završili tak studium akademie

Osvědčení o úspěšném završení Senior akademie obdrželo ve čtvrtek 12. dubna v sále brněnské Nové radnice 96 absolventů.

Senioři završili studium akademie
13. dubna 2018 - 11:00

Senioři  zakončili dvouleté studium připravované Městskou policií Brno a dalšími městskými a krajskými složkami. Bylo zaměřené na prevenci kriminality a dopravní nehodovosti, součástí programu byla i problematika ochrany spotřebitele a zdraví.

„Udělali jste přes svůj věk podstatný krok pro zvýšení bezpečí vlastního i celkového ve městě Brně,“ uvedl v blahopřání absolventům primátor Petr Vokřál.

„Dozvěděli jsme se nové informace. A získali jsme poznatky, jak se chránit a reagovat v krizových situacích,“ uvedla čerstvá absolventka Marie Vlachová.

Akademie po dobu 12 let své existence vyškolila 1 400 seniorů. Letos nejstaršímu účastníkovi bylo 86 let. Celý projekt obdržel za rok 2011 Cenu prevence kriminality krajů, měst a obcí, kterou uděluje Ministerstvo vnitra ČR.

Program Senior akademie získal v roce 2016 první místo v soutěži ECPA (European Crime Prevention Award), do níž bylo nominováno 20 vítězných projektů z národních kol členských zemí EU o Evropskou cenu prevence kriminality. Informoval Magistrát města Brna.


(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:m.schmerková)