Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Silničáři začnou v září opravovat vozovku na průtahu Oslavany

Silničáři začnou v září opravovat vozovku na průtahu Oslavany

Téměř kilometrový úsek silnice II/393 v Oslavanech plánuje zrekonstruovat Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje (SÚS JMK).

Ilustrační foto
25. dubna 2018 - 11:00

Kromě hladkého asfaltového koberce se však Oslavanští dočkají také obnovy vodovodu a kanalizace v Hybešově ulici a na Vyhlídce nebo rekonstrukce a dobudování chodníků. Na stavbě za více než 74 milionů korun bude SÚS JMK spolupracovat s městem Oslavany a Svazkem vodovodů a kanalizací Ivančice (dále jen Svazek). Po dnešním (23. dubna) schválení investičního záměru Radou Jihomoravského kraje začnou silničáři vybírat stavební firmu, která se celé akce zhostí. S prvními pracemi by se mělo začít již letos v září.

„Na asi kilometru silnice II/393 v Oslavanech rozebereme stávající konstrukci vozovky a upravíme obrubníky včetně drobných zásahů do vedení trasy s cílem sjednotit šířkového uspořádání. Kromě toho zbudujeme také čtyři opěrné zdi a nové zálivy pro autobusové zastávky. Součástí je též kompletní rekonstrukce odvodnění komunikace. Město a Svazek se postarají o obnovu vodovodu, kanalizace i rekonstrukce a dobudování chodníků,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák. Jak dodal, že součástí stavby jsou také přeložky stávajících inženýrských sítí a zřízení zálivů pro podélné parkování.

Na stavbě za přibližně 74 milionů korun se bude kraj podílet necelými 57 miliony, přičemž dalších 8,5 milionu připadá na město a téměř 9 milionů na Svazek. „Financovat budeme akci z krajského rozpočtu. Počítáme, že v letošním roce se prostaví přibližně 10 milionů korun,“ přiblížil Hanák. Dělníci by měli na průtahu začít pracovat již letos v září, dokončení stavby se předpokládá v listopadu příštího roku. 

Brněnský Dopravní podnik podpoří stipendii žáky SŠ


Jihomoravskénovinky.cz o akci informovala Monika Brindzáková, tisková mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje.


(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)