Svátek má: Alan

Regiony

Velikost textu:

Silnice mezi Kyjovem a Ratíškovicemi je bezpečnější

Silnice mezi Kyjovem a Ratíškovicemi je bezpečnější

Krajská silnice II/432 mezi Kyjovem, Miloticemi a Ratíškovicemi je bezpečnější. Tento úsek dlouhý 7,155 km prošel rekonstrukcí za 33,6 milionů Kč.

Ilustrační foto
6. října 2017 - 11:00

Investorem byla Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, generálním dodavatelem společnost Swietelsky stavební, jejíž závod Dopravní stavby Morava zakázku realizoval.

Mezi Kyjovem a Miloticemi došlo k zesílení asfaltové vrstvy, včetně lokálních sanací konstrukce vozovky, a úpravě křižovatky se silnicí III/4255. V úseku Milotice - Ratíškovice pak byla provedena recyklace za studena a pokládka asfaltových vrstev. Součástí stavby se staly také opravy odvodnění, napojení sjezdů a účelových komunikací a zesílení silnice III/4256 pro objízdnou trasu.  


„V době, kdy se v Česku řeší hlavně dálnice, se může zdát oprava několika kilometrů krajské silnice jako zanedbatelná, ale pro region má velký význam. Je totiž součástí ucelené modernizace silnice II/432, spojující Jihomoravský a Zlínský kraj, která už má za sebou několik etap,“ říká Tomáš Hrabina, oblastní ředitel pro Hodonín, firmy Swietelsky stavební.

Tento silniční tah, propojující silnici I/54 od Kyjova se silnicí I/55 u Hodonína, patří na jižní Moravě mezi velmi vytížené trasy, k jejíž modernizaci nyní investor využil dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši 26,790 milionů Kč.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)