Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Slovanské hradiště láká na výstavu Bible v obrazech

Slovanské hradiště láká na výstavu Bible v obrazech

Výstava a její celkové pojmenování vzniklo z inspirace a námětů bohatých příběhů Starého a Nového zákona, jimiž byli studenti osloveni a na základě toho vznikla zajímavá a silná díla.

Slovanské hradiště
14.listopad 2015 - 08:00

V novém návštěvnickém centru Slovanského hradiště v Mikulčicích od 10. listopadu otevřená výstava obrazů studentů 1. ročníku nástavbového studia Středního odborného učiliště tradičních řemesel představuje ucelený soubor děl, která vznikla pod vedením odborné učitelky Mgr. Natálie Kopřivové.

Výstava a její celkové pojmenování vzniklo z inspirace a námětů bohatých příběhů Starého a Nového zákona, jimiž byli studenti osloveni a na základě toho vznikla zajímavá a silná díla. Nejvýraznější z nich jsou též příznačně pojmenovány – Cesta do ráje, Golgota, Znovuzrození, Potopa, Je dokonáno, Zrození Evy a další.

Studenti pod odborným vedením zvolili převážně techniku malby nejen akrylu, ale i olejomalbu, pastelu a perokresby. V pracovním hodinách se studenti společně zamýšleli nad hloubkou a podstatou jednotlivých biblických vyprávění a na jejich poznání a základě zkoumali podstatu bible. Snažili se svou mysl vést k zamyšlení nad sděleními a své pocity vyjádřit snovostí a poetičností, byť s nádechem abstrakce a expresivity. Při své mnohoznačné tvorbě využili stylizaci figur a surealní pojetí krajin. Do námětů vložený obraz cesty symbolizuje lidský život a naději.

Výstava prokazuje, že biblická témata jsou i dnes aktuální a Bible zůstává pořád vděčnou a věčnou uměleckou i životní inspirací. Výstavu můžete v Mikulčicích na památníku Velké Moravy navštívit v rámci zimní provozní doby navštívit v pracovní dny od 10.30 do 14.30 hodin nebo v sobotu 28. listopadu po celý den v rámci akce Advent přichází na hradiště.

V brněnské vile Stiassni byla otevřena odborná knihovna

Jihomoravskenovinky.cz informoval PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památky pobočky Masarykova muzea v Hodoníně, p.o.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:arch.Slovanského hradiště v Mikulčicích)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: