Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Slovanské hradiště v Mikulčicích: Člověk a víra

Slovanské hradiště v Mikulčicích: Člověk a víra

V galerii návštěvnického centra Slovanského hradiště v Mikulčicích byla zahájena výstava celkem 40 velkoplošných fotografií s duchovní tematikou s názvem Člověk a víra.

Zplakátu k akci
15.duben 2017 - 11:00

"Výstava více autorů čerpá z fotografického projektu stejného názvu, který již pět let systematicky dokumentuje náboženský život v České republice. Cílem je nejen dokumentace duchovního a církevního života, ale také zvýšení úrovně křesťanské fotografie a prosazování pravidla slušného chování fotografů v kostelích. Jedním z výstupů projektu je dodávání kvalitních zpravodajských fotografií duchovních obřadů pro weby, časopisy a vydavatelství," uvedl pro Jihomoravskenovinky.cz PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích.

Projekt realizuje devadesátičlenný spolek fotografů, kteří pracují bezplatně na základě poptávky organizátorů duchovních akcí nebo z vlastní iniciativy a dobrovolně přijímají kodex, který nadřazuje duchovní rozměr dokumentovaného obřadu fotografickému výstupu.


Vrcholem činnosti projektu Člověk a víra je každoroční putovní výstava nejlepších fotografií pořízených v daném roce, která se poprvé otevírá v adventním období na Pražském hradě a poté je postupně představována v jednotlivých diecézích. Letos, v roce připomínky 1.190. výročí narození svatého Konstantina – Cyrila, se jedním z výstavních míst stal poprvé i památník Velké Moravy v Mikulčicích, místo, jež má silné duchovní kořeny, položené svatými patrony Evropy, bratry Cyrilem a Metodějem.

Podnětnou a velmi kvalitní výstavu fotografií Člověk a víra můžete shlédnout při své návštěvě Slovanského hradiště společně s poznáním historie Velké Moravy a seznámení se s jedinečností mikulčické velkomoravské památky i s výjimečnými doklady vyspělého života Moravanů na mikulčických Valech.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:slovanskehradiste)