Svátek má: Jana

Regiony

Velikost textu:

Slovanské hradiště v MIkulčicích: I v zimě můžete do muzea!

Slovanské hradiště v MIkulčicích: I v zimě můžete do muzea!

V sobotu 1. prosince 2018 od 14:30 se zimní motto Slovanského hradiště v Mikulčicích „I v zimě můžete do muzea!“ opět stane aktuální.

Venkovní areál je přístupný nepřetržitě
29. listopadu 2018 - 11:00

V rámci cyklu ZIMA V RASTICOVĚ MĚSTĚ MORAVA je pro  děti i dospělé  připraveno již tradiční tvořivé předadventní odpoledne.

V zázemí moderní budovy návštěvnického centra mohou návštěvníci vyslechnout pásmo adventních písní v podání dětského sboru z Mikulčic pod vedením Ivany Šimčíkové. Mnozí určitě ocení možnost vytvořit pro své domovy adventní věnce ve spolupráci s profesionální floristkou. Ti nejmenší budou tvořit dárečky v dětské galerijní dílničce. Hřejivou atmosféru programu dokreslí chuť a vůně svařených a jiných teplých nápojů.


Nedílnou součástí programu je možnost prohlídky muzejní expozice s průvodcem a za příznivého počasí také výstup na vyhlídkovou věž.

„Tato akce není poslední příležitostí přijít v zimě na hradiště, možnost prohlídky s průvodcem trvá celé zimní období každý všední den až do 21. prosince. Venkovní areál je přístupný nepřetržitě," zve k návštěvě PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)