Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Slovanské hradiště v Mikulčicích láká na adventní program

Slovanské hradiště v Mikulčicích láká na adventní  program

Slovanské hradiště v Mikulčicích nabídlo během celého měsíce listopadu prodloužení 59.návštěvní sezóny. Během tří týdnů měsíce listopadu přišlo 441 turistů, což činí průměr 21 osob na každý den.

Ilustrační foto
25. listopadu 2019 - 11:00

Celkem 264 hostů uskutečnilo prohlídku s průvodcem. Průměrný počet hostů na realizované prohlídce byl 7,5 osoby. V uplynulých týdnech bylo provedeno 54 % z celkového počtu 63 plánovaných prohlídek. Hosté využívají příznivého počasí k návštěvě památníku i nové lávky přes řeku Moravu, která je všemi obdivovaná.


Mnozí z turistů zavítali také ke kapli sv. Markéty u Kopčan, která je od památníku přístupna po slušných cestách. Vzdálenost kaple od památníku je necelých 4,5 km. Celková návštěvnost letošní sezóny byla do 20.listopadu bezmála 63.000 hostů.

Na Břeclavsku havaroval řidič. Auto na střeše, smolař pak ve vrtulníku

Návštěvu hradiště a vyhlídkové věže je možné uskutečnit i během zbývajících dnů měsíce listopadu až do neděle 1 prosince denně v době od 10.00 do 15.30 hodin. Komentované prohlídky s průvodcem vychází dle zájmu hostů v 10.30, 12.30 a 14.30 hodin.Kulturní návštěvnický program pokračuje až do pondělí 2. prosince.  Na pátek  29. listopadu a pondělí 2. prosince jsou připraveny programy v rámci cyklu Zima na mikulčických Valech pro žáky základních a děti mateřských škol.

„Širokou veřejnost srdečně zveme v sobotu 30. listopadu kromě prohlídky areálu a expozice také od 14.00 hodin na předadventní tvořivé odpoledne. Na programu bude tvoření adventních věnců ve spolupráci s pracovnicemi Květinářství Kolibová Miroslava, vyslechnout si můžete adentní notování v podání učitelů hudebního kurzu Mikulčice paní Evy Čapkové a pana Lukáše Herůdka. Děti mohou samostatně tvořit ve vlastní dětské dílně a zájemci mohou s průvodci na prohlídku ještě také v 15.30 a 16.30 hodin. Závěr programu bude v 18.00 hodin," láká PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památky.

(red,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)