Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Slovanské hradiště v Mikulčicích slaví svátek Cyrila a Metoděje

Slovanské hradiště v Mikulčicích slaví svátek Cyrila a Metoděje

Po sobotě 12. května, kdy se na hradišti uskutečnilo za účasti téměř 400 hostů Krajanské setkání Bulharů se v poledne následující soboty 19. května v Mikulčicích uskuteční další slavnost spojená s oslavou svátku svatých soluňských bratří Konstantina - Cyrila  a Metoděje.

Cyril a Metoděj
16. května 2018 - 11:00

V tento den oslavy jejich svátku společně připravily Bulharské velvyslanectví v České republice a Bulharský kulturní institut v Praze. Slavnost proběhne za účasti  velvyslance Bulharska v České republice a dalších významných hostů, včetně zástupců Jihomoravského kraje, Oslava bude zahájena v 11.30  položením věnců a kytic u sousoší sv. bratří.

Kromě proslovů a zdravic zúčastněných hostů v kulturním programu členové bulharského folklorního tanečního souboru Pirin z Brna a další umělci.

V sobotu 26. května se od 10.00 hodin v prostorách III. mikulčického kostela (baziliky) uskuteční cyrilometodějská pouť pravoslavných se svatou liturgií.

Mikulčice zvou na zahájení 58.sezóny

V galerii návštěvnického centra Slovanského hradiště v Mikulčicích pokračuje výstava velkoplošných fotografií s duchovní tematikou s názvem Člověk a víra, která  čerpá z fotografického projektu stejného názvu. Ten již šest let systematicky dokumentuje náboženský život v České republice.


"Zásadní novinkou plánovanou pro prázdninové měsíce bude zahájení pravidelných autobusových spojů do areálu hradiště. V pracovní dny i o víkendu budou k až k památníku z obce Mikulčice zajíždět denně čtyři spoje linky 572 trasy Hodonín – Břeclav.  Doprava bude zahájena 30. června a potrvá do 2. září 2018. Věříme, že návštěvnická veřejnost tuto novinku využije a ocení,"  zve k návštěvě PhDr. František Synek,
vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)