Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Slovanské hradiště v Mikulčicích vystavuje díla moldavského malíře

Slovanské hradiště v Mikulčicích vystavuje díla moldavského malíře

Bohatá programová nabídka kulturních, poznávacích a doprovodných akcí na velkomoravském památníku v Mikulčicích pokračuje také v letních měsících, jde především o běžné návštěvnické prohlídky s průvodcem nebo areálu samostatně.

Z výstavy
6. srpna 2017 - 11:00

V úterý 1. srpna byla zahájena výstava obrazů malíře Teodora Buzu s názvem Pád do výšin.

Malíř Teodor  Buzu, původem v Moldavska, se často ve svých pracích vrací k branám Orientu, šťasten, že se mu podařilo uniknout zlu moderní doby a vrátit se do vlasti starobylých obyčejů, do Rumunska, přestože dnes žije na Západě! Své životní místo našel v městě Tábor v České republice, ale duší je stále ve Východní Evropě. Tu chápe jako trvalou bránu vedoucí ke světu moudrosti. Obracením se na východ se T. Buzu obklopuje slzícími anděly Moldavska.

Výstavu obrazů malíře T. Buzu si můžete v galerii návštěvnického centra Slovanského hradiště v Mikulčicích prohlédnout do 11. září 2017. Návštěvy v měsíci srpnu jsou možné i v pondělí, neboť v letní provozní době je památník Velké Moravy v Mikulčicích otevřen denně, samozřejmě včetně víkendu.


"Na návštěvu památníku i výstavy T. Buzu na Slovanském hradišti v Mikulčicích srdečně zveme. Je možné, že bude mezi vámi návštěvník letošní sezóny s pořadovým číslem 40 tisíc, kterého očekáváme v polovině měsíce srpna a který obdrží sladkou pozornost a další dárky," láká PhDr. František Synek, vedoucí Slovanského hradiště v Mikulčicích.

"Návštěvnické pozornosti doporučujeme také prohlídku v současné době probíhajícího archeologického výzkumu na palouku v lese za VII. kostelem, který zde od počátku června provádí pracovníci Archeologického Svatavu AV ČR Brno," dodává PhDr. František Synek.

Další bohatý doprovodný program s názvem Loučíme se s prázdninami je připravován na nedělní odpoledne  27. srpna 2017 a bude samozřejmě věnován především dětem.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)