Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Službu SENIOR BUS v Brně zajišťuje už třetí vůz

Službu SENIOR BUS v Brně zajišťuje už třetí vůz

Službu SENIOR BUS zajišťuje už od poloviny června třetí vozidlo. Vedení města Brna a Dopravní podnik města Brna tak reagují na velký zájem ze strany cestujících.

SENIOR BUS
10. července 2017 - 11:00

Služba byla zavedena 1. června 2016 ve spolupráci DPMB a Odboru sociální péče Magistrátu města Brna. Více než 8 500 cestujících využilo od loňského roku službu SENIOR BUS. Ta je určena pro držitele průkazů ZTP, ZTP/P a seniory starší 70 let s trvalým bydlištěm ve městě Brně.  Ti nejčastěji službu využívají pro jízdy do zdravotnických zařízení – lékaři, lékárny, nemocnice, rehabilitace apod. Jedná se o téměř 75% jízd.

Za jeden rok dva vozy, které službu zajišťovaly, najezdily téměř 120 tisíc kilometrů. Největší zájem o službu byl v srpnu 2016, kdy se uskutečnilo 729 jízd.

„Je patrné, že tato služba v rámci městské hromadné dopravy je u starších spoluobčanů ve velké oblibě. Poptávka je ale mnohem vyšší než kapacita dvou vozidel. Měsíčně musí pracovníci DPMB odmítat v průměru 30% zájemců. Právě z tohoto důvodu bude služba rozšířena tak, abychom byli schopni uspokojit maximum žádostí našich starších spoluobčanů, a tím jim usnadnili každodenní život,“ sdělil primátor města Brna Petr Vokřál.

Doposud službu zajišťovaly dva automobily (CNG a nafta). Jeden z nich je uzpůsoben k přepravě osob na elektrickém vozíku.

„Pracovníci DPMB již od 22. května začali přijímat objednávky i na třetí vůz. Předpokládáme, že bude nejvíc využíván od 6 do 16:30, kdy je o službu velký zájem. I toto nové vozidlo bude uzpůsobeno pro přepravu osob na vozíku,“ dodal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Služba SENIOR BUS zajišťuje:
  • Jízdu od dveří ke dveřím
  • Přepravu osob s průkazem ZTP, ZTP/P a seniorů starších 70 let
  • Přepravu osob na invalidním vozíku
  • Možnost přepravy asistenčního psa a jiných kompenzačních pomůcek


Služba je zajišťována v pracovních dnech, víkendech a státem uznávaných svátcích vždy od 6:00 – 22:00 hodin. Službu si zájemci objednávají na telefonním čísle 731 518 348, a to minimálně jeden pracovní den dopředu od 7:00 – 15:00 hodin. Od 1. 6. 2017 změnil DPMB způsob objednávání na maximálně měsíc dopředu. Cílem je zefektivnění příjmu objednávek a minimalizace rušení jízd ze strany klientů.

Služba, která je provozována pouze na území města Brna, je zpoplatněna jednotnou částkou ve výši 50 Kč. Doprovázející osoba má cestu zdarma.

Jihomoravskenovinky.cz informovala o akci Barbora Lukšová, tisková mluvčí DPMB, a.s.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.dpmb)