Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Sobota bude v Brně ve znamení dopravní nostalgie

Sobota bude v Brně ve znamení dopravní nostalgie

Sobota 16.června bude v Brně tradičním dnem Dopravní nostalgie. Současně se pro veřejnost otevře i tramvajová část vozovny v Medlánkách.

Brno-ilustrační foto
13. června 2018 - 11:00

V sobotu v dopoledních hodinách (cca od 10 do 12 hodin) budou na náměstí Svobody a v Brandlově ulici vystavena historická vozidla MHD. Přibližně od 12 do 19 hodin pak budou v provozu zvláštní linky, zajišťované právě těmito vozidly. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká. Po speciální trase s výchozím bodem na náměstí Svobody bude v sobotu i v neděli provozována parní tramvaj Caroline. Jihomoravskenovinky.cz o tom informovala mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.


Většina tras historických vozidel bude vedena k tramvajové vozovně Medlánky, která bude od 12 do 18 hodin otevřena pro širokou veřejnost v rámci dne otevřených dveří. Vozovna v letošním roce slaví 60 let. Je autobusovou, tramvajovou a bývala v minulosti i trolejbusovou vozovnou dopravního podniku.

V horní části rozlehlého areálu se nachází budova ústředních dílen. Při dni otevřených dveří se návštěvníkům představí zázemí pro tramvaje. Každých třicet minut se mohou těšit na komentované prohlídky. Přístupná budou i jednotlivá pracoviště pro údržbu, opravy a také například mycí linka. Příchozí čeká i ukázka nakolejování vozidel nebo okružní jízdy přes smyčku Technologický park Pivní tramvají. Nebudou chybět ani oblíbené dětské trenažery.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto:arch.)