Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Soutěžte o ceny s projektem kraje pro bezpečný internet!

Soutěžte o ceny s projektem kraje pro bezpečný internet!

I letos se žáci a studenti základních škol a středních škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do soutěže s projektem kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny.

Ilustrační foto
17. května 2019 - 16:30

Pro žáky a studenty je připraveno devět e-learningových lekcí a 10 krátkých videospotů, na které navazuje SOUTĚŽNÍ ZNALOSTNÍ KVÍZ. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat hodnotné ceny od partnerů projektu - sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC.

Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.kpbi.cz. Soutěžní kvíz poběží do poloviny listopadu 2019. Poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS.V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo více jak 31 000 žáků a studentů. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Monika Brindzáková, tisková mluvčí, Krajský úřad Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)