Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Spalovna pořádá Noc otevřených dveří

Spalovna pořádá Noc otevřených dveří

Na třetí zářijovou sobotu se v SAKU chystá Noc otevřených dveří. Industriální prostředí v kombinaci s kouzlem světel nabídne jedinečnou atmosféru.

Spalovna SAKO Brno
6. září 2019 - 11:00

V sobotu 21. září se lze zajít podívat, jak to v SAKU vypadá po setmění. Proběhne totiž Noc otevřených dveří, která zábavnou formou přiblíží, jak se v Brně zpracovává odpad. Kromě bohatého doprovodného programu pro děti i dospělé budou již tradičně probíhat každou hodinu komentované prohlídky provozu. Letos si navíc lze úplně poprvé vyslechnout „příběh starého kotle“ v běžně nepřístupných prostorách, kde kdysi stál.

      
Na pódiu se vystřídá hned několik účinkujících. Těšit se lze na jedinečnou světelnou UV show, několik módních přehlídek, hasičské zásahy a na řadu zajímavých rozhovorů. Ani letos nebude chybět představení různých typů popelářských aut, které si lze nejen prohlédnout, ale celý den se v nich bude i vozit.

Ve swapovém obchodu si vyměníte oblečení, které už nenosíte, za něco zajímavějšího. V re-use bazárku si zase za symbolickou cenu pořídíte úplné poklady a navíc tak pomůžete dobré věci. Aby si i ti nejmenší přišli na své, jsou připravené skákací atrakce, mistrovství plavání v plastu, jízda v popelnicích a na vlastní kůži si mohou vyzkoušet svážení a třídění odpadu v ulicích makety malého městečka.

„Touto akcí bychom chtěli lidem ukázat, jak se u nás v Brně odpady smysluplně využívají, ať už materiálově nebo energeticky. Těší mě, že lidé v tomto směru nejsou lhostejní a chovají se ke svému okolí odpovědně a ohleduplně, což ukazují jak pozitivní statistiky v oblasti třídění odpadů, tak i zájem o akce, které pro ně pořádáme,“ říká předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder.

Celou akcí bude provázet moderátor rádia Krokodýl Jarek Hemala. Pozor, na prohlídky je nutná předchozí registrace , která bude spuštěna v pondělí 2. září.

Jihomoravskenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí SAKO Brno, a.s.  Martin Drozd.

(vm,Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)