Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Společnost Kliminvest zažalovala Brno o náhradu škody za 360 milionů

Společnost Kliminvest zažalovala Brno o náhradu škody za 360 milionů

Dlouholetý spor developerské společnost Kliminvest a magistrátu města Brna v kauze kolem Jaselských kasáren, kde měly být postaveny především nové byty, se posunul v pondělí 27. března 2017 do nové fáze. Kliminvest zažaloval město Brno o náhradu škody ve výši 360 milionů korun.

Ilustrační foto
3.duben 2017 - 11:00

Společnost Kliminvest se několik let snažila o dohodu s magistrátem města Brno, ale přes všechny snahy a mnoho jednání se kvůli neochotě města nepodařilo dospět k žádnému kompromisu.

Kliminvest se s městem Brno soudí kvůli neplatnému právnímu úkonu, kterým byla městem v roce 2009 vypovězena smlouva, která se týkala projektů, jež měly být realizovány na místě bývalých Jaselských kasáren.

"Žaloba na náhradu škody dosahuje společně s penále v současnosti výše 480 milionů korun. Za každý další rok se může navyšovat o 40 milionů korun," uvedla pro Jihomoravskenovinky.cz Martona Voráčková, tisková mluvčí společnosti Kliminvest.

Dva domy v Brně budou sloužit seniorům a jeden lidem v nouzi


Rada města Brna souhlasila 19.3.2007 s podpisem návrhu nájemní smlouvy a  smlouvy o budoucím prodeji pozemků v areálu Jaselská  kasárna společnosti KLIMINVEST CZ a. s., v souladu s  usnesením RMB přijatým na R4/157. schůzi RMB dne  21. 9. 2006 a usnesením ZMB přijatým na Z4/037.  zasedání ZMB dne 10. 10. 2006 ze strany statutárního  města Brna.  Schváleno jednomyslně 9 členy.

Záměr pořídit změnu územního plánu byl schválen Zastupitelstvem města Brna v červnu 2016.

Návrh změny územního plánu prověří možnost využít tuto plochu k výstavbě nové rezidenční čtvrti s bytovými domy a obchodním parterem. Vzniknout zde má také ulice, která propojí Štefánikovu, Staňkovu a povede až ke sportovnímu areálu na Ponavě.

„Jaselská kasárna jsou typickým brownfieldem uprostřed města. Zanedbaným nevyužitým areálem, který však má díky své jedinečné poloze reálnou šanci stát se živou městskou čtvrtí s atraktivním bydlením i potřebným zázemím. Současný územní plán počítal v tomto místě převážně s výstavbou kanceláří a nových obchodů. Na základě podnětů městské části i potenciálních investorů je ale nyní připravována změna, která posílí bydlení a občanskou vybavenost,“ doplnil k návrhu změny náměstek primátora pro územní rozvoj Martin Ander.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:meubrno)