Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Stoupá počet okradených během spánku

Stoupá počet okradených během spánku

Kapesní krádeže i krádeže věcí na osobách jsou nešvarem větších měst a jedná se o problém celoroční.  Na brněnské policisty se v poslední době často obracejí lidé, kteří byli okradeni během spánku.

Ilustrační foto
21. srpna 2017 - 11:00

Jedná se zejména o případy, kdy si poškození zdřímnuli v rozjezdu nebo i na lavičce venku a tohoto okamžiku samozřejmě zloději využívají.

Obdobnou zkušenost z tohoto týdne má i pětadvacetiletý muž, který cestoval nočním rozjezdem z centra do Žebětína a usnul. Po celou dobu jízdy měl na klíně batoh, ze kterého mu dosud neznámý pachatel odcizil peněženku. Škodu mladík vyčíslil asi na dvanáct set korun. Kromě peněz přišel o paměťovou kartu do tachografu, platební kartu a osobní doklady.

Jednadvacetiletá spící cizinka byla v těchto dnech okradena při cestě vlakem. Zloděj jí z batohu odloženého na poličce vzal finanční hotovost v dolarech a eurech v přepočtu přes jedenáct tisíc korun.

Stejně dopadla i devětašedesátiletá paní, která spočinula na lavičce v ulici Nádražní  a přišla o kabelku, ve které měla kormě stokoruny i doklady, brýle deštník a další osobní věci.


"V souvislosti s těmito případy apelujeme na občany, aby byli obezřetnější a své věci si pečlivěji hlídali. Je třeba počítat s tím, že v letním teplém počasí stačí trocha požitého alkoholu  či jen pozdní návrat domů a člověk snadněji podlehne únavě," vyzývá policie.

"Své cennosti si proto uschovejte, aby nebyly viditelné na první pohled a zabezpečte tak, aby bylo pro zloděje nemožné jejich odcizení. Například peněženku či mobilní telefon je vhodnější si uložit do přední kapsy oděvu a neponechávat je v odloženém batohu či tašce. Kabelky si nikdy neodkládejte, mějte je stále při sobě, dbejte na zapnuté zipy apod., ať předejdete zbytečným nepříjemnostem," dodává policie.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Jihomoravského kraje.

(jv,jihomoravskenovinky.cz, foto:arch.)