Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Strážníci nazpívali koledy, prodejem CD podpoří nemocné děti

Strážníci nazpívali koledy, prodejem CD podpoří nemocné děti

Narodil se Kristus Pán, Jak jsi krásné neviňátko nebo Veselé vánoční hody – kdo by neznal tradiční české koledy? V podání brněnských strážníků jste je ale až dosud určitě neslyšeli.

Strážníci v nahrávacím studiu.
21. listopadu 2020 - 11:02

S novým CD Křídla úsměvu, jehož prodej podpoří nemocné a postižené děti, tuhle mimořádnou možnost máte. Na albu Křídla úsměvu zaznívá devět písní, všechno notoricky známé a výhradně české koledy. „Záměrem bylo, aby si je mohl zazpívat úplně každý a aby posloužily třeba jako příjemná kulisa u štědrovečerní večeře," podotýká mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Na albu se kromě strážníků a dalších zaměstnanců Městské policie podíleli také herci z Městského divadla Brno Alena Antalová a Petr Gazdík. Jejich hlasy uslyšíte ve dvou vánočních písních, Půjdem spolu do Betléma a Tichá noc. Zbylých sedm koled je již čistě v podání pracovníků MP Brno. Mezi interprety jsou členové pěších hlídek i autohlídek, vedoucí služeben, obsluha kamerového systému, strážníci takzvané dozorčí služby, pracovnice ostrahy objektů, specialisté na prevenci a tiskové oddělení.

Výtěžek z prodeje podpoří společnost Velvet Smile, která podporuje rodiny vážně nemocných a hendikepovaných dětí i oběti domácího násilí. Výtěžek pomůže hradit rehabilitace či zdravotní pomůcky.

Lidé, kteří chtějí výjimečné album získat a současně pomoci potřebným rodinám, se aktuálně mohou ozvat na e-mailovou adresu .moc.elimstevlev@kerad Po rozvolnění mimořádných opatření bude CD k dostání i na pokladnách Městského divadla Brno v Lidické ulici.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)