Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

Studenti se ptají politiků. Pokračuje projekt Můžeš to změnit!

Studenti se ptají politiků. Pokračuje projekt Můžeš to změnit!

Projekt Můžeš to změnit! měl v Rytířském sále Nové radnice na pořadu jeden z dvanácti workshopů na jižní Moravě. Účastnila se jej padesátka studentů z Brna a Rajhradu.

Jaroslav Suchý se studenty
12. ledna 2018 - 11:00

Cílem projektu je vyvolat změny ve vnímání politiky u studentů středních škol a pobídnout je k aktivnímu zapojení.

Na pořadu jsou mimo jiné také minirozhovory s brněnskými a jihomoravskými politiky. Ve čtvrtek mezi nimi byli i náměstek primátora Jaroslav Kacer, městský radní Jaroslav Suchý, radní městské části Brno-střed Michael Doležel a královopolský zastupitel Ondřej Hýsek.

Studenti jim dávají otázky. Zde jsou některé příklady. Co vás přivedlo do politiky? Co říkáte na prezidenta? Vaše největší prohra v politice. Jaký je váš názor na povinnou maturitu z matematiky? Proč není v Brně víc kvalitních sportovišť? Jak to vypadá s přípravou stavby fotbalového stadionu? V čem spočívá vaše práce neuvolněného zastupitele?

Na poslední otázku konkrétně Ondřej Hýsek odpověděl, že i v jednom dni má v 7 hodin ráno zasedání rozpočtového výboru, pak se věnuje své profesi a v podvečer jednání sociální komise.


Celá akce bude uzavřena dubnovou konferencí v Brně, na níž se představí nejlepší studentské projekty na téma Můžeš to změnit! Tři nejlepší pak získají dotaci 10 000 korun od Jihomoravského kraje.

Projekt připravuje spolek Mezigenerace a sdružení Eutis s podporou programu EU Erasmus+ a Jihomoravského kraje. Nad akcí v Brně převzal záštitu primátor Petr Vokřál.Informoval Magistrát města Brna.

(jv,jihomoravskenovinky.cz foto:z.kolařík mmb)