Svátek má: Roman

Regiony

Velikost textu:

Tip na výlet. Rozmarné léto v brněnském podzemí

Tip na výlet. Rozmarné léto v brněnském podzemí

Styl léta 2020 zdá se poněkud nešťastným, za prázdninovými zážitky však netřeba cestovat na druhou stranu světa a ani déšť nemusí být na škodu.

Brněnské podzemí
25. července 2020 - 11:00

Zkuste místo povrchní turistiky pohlédnout do hloubky historického odkazu brněnského podzemí. Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba a Mincmistrovský sklep připravili speciální program.      

Noční prohlídky Kostnice u sv. Jakuba za svitu svíček

Brněnská kostnice je druhá největší v Evropě co do množství ostatků, její prohlídka ovšem netrvá přehnaně dlouho – noční můry si odtud neodnesete. Těšte se na nezaměnitelný zážitek, který bude každý srpnový pátek ještě výjimečnější. Stovka svíček spolu s exkluzivním hudebním doprovodem od brněnského skladatele Miloše Štědroně posune transcendentální atmosféru mezi životem a smrtí na zcela novou úroveň. Využijte prodlouženou otvírací dobu od 19.00 do 22.30 a pohlédněte do tváře nesmrtelnosti. Vstupné zůstává nezměněné.


Verbování v Mincmistrovském sklepě

Vystoupení scénické skupiny šermířů Bravo team Brno nás zavede zpátky do 17. století do doby Třicetileté války. Vojáci vás vrátí do období obléhání Brna švédským vojskem a budou motivovat, abyste se přidali do řad obránců a zachránili město před obávanou severskou armádou. Nemusíte se bát nechat naverbovat, protože jak víme z historie, vše dobře dopadne a oslavíte vítězství.

8. 8. 2020 proběhne od 12.00 každou celou hodinu 5 prohlídek.

Černá koule pro generála Torstensona

Ještě než se podaří Švédy definitivně od městských hradeb odrazit, zapojíme do obrany také alchymii. Obávaný severský vojevůdce Torstenson mohl podle pověsti skonat pouze zásahem černé koule, jež musí být stvořena v tajemném rituálu. Můžete být osobně u toho, pokud se vydáte na tuto komentovanou prohlídku Labyrintu pod Zelným trhem během festivalu Den Brna.


(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: TIC Brno)