Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Trafostanice hotelu International půjde k zemi, pozemek získá město

Trafostanice hotelu International půjde k zemi, pozemek získá město

Stará trafostanice ustoupí piazzettě Janáčkova kulturního centra v Brně. Po letech jednání se město domluvilo s hotelem International na směně.

Objekt trafostanice
13. července 2020 - 11:02

Za pozemek s trafostanicí získá firma HIB DEVELOPMENT, za 100 % vlastněná hotelem International, pozemek s budovou Starobrněnská 20. Jde o dům s pronajímanými obchodními a kancelářskými prostory. Pokud ke směně, o kterou město usiluje asi 15 let, konečně dojde, práva a povinnosti z aktuálních smluv samozřejmě přejdou na nového vlastníka.

Na obě nemovitosti teď zpracuje posudky jeden znalec, na kterém se obě strany shodnou. Rozdíl ceny směnovaných nemovitých věcí je hotel International připraven doplatit penězi.

Brno dokoupí pozemky za Lužánkami potřebné pro novou hokejovou halu

Janáčkovo kulturní centrum vyroste na rohu Besední a Veselé. Půjde o moderní sál s dokonalou akustikou, který bude sloužit především Filharmonii Brno.

Jeho kapacita bude 1100–1200 diváků. Projekt má platné stavební povolení, se zahájením stavby město počítá do dvou let. Piazzetta, která před ním vznikne, ponese jméno prvního rektora JAMU Ludvíka Kundery.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál mmb)