Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Tramvajová doprava v Brně přechází na prázdninové jízdní řády

Tramvajová doprava v Brně přechází na prázdninové jízdní řády

Tramvajové linky v Brně od úterý 24.března 2020 jezdí podle prázdninových jízdních řádů. Dopravní podnik města Brna tak zavádí opatření, které už od minulého týdne platí u autobusových a trolejbusových linek.

Ilustrační foto
26. března 2020 - 11:00

„Obsazenost spojů se ve špičkách pohybuje okolo 20 procent, mimo špičky je ještě nižší. Stále však chceme udržet komfortní a bezpečné cestování, prodloužení intervalů mezi spoji proto částečně vyrovnáme nasazováním většího počtu velkokapacitních vozidel a souprav, tak aby kolem sebe měli cestující dostatek prostoru,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Dopravní podnik také dál pokračuje v opatřeních týkajících se očisty vozů. Kromě každodenní dezinfekce všech vozů po příjezdu do vozoven provádí jejich očistu na konečných zastávkách i sedm stálých a jedna mobilní četa. Pracovníci se zaměřují na madla a rukojeti, části, se kterými přijdou cestující do kontaktu. Cílem opatření je, aby každý vůz prošel čistěním dvakrát denně.

Dopravní podnik města Brna zavádí další opatření

Pro rozvoz potravin a pomoc seniorům, které organizuje Magistrát města Brna, dopravní podnik dává k dispozici čtyři vozy běžně sloužící pro službu Senior bus a také dvacítku řidičů.

„Jsem velmi rád, že se můžeme do této iniciativy zapojit a těm, kteří to nejvíce potřebují, pomoci,“ dodal Havránek.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Mgr. Hana Tomaštíková,tisková mluvčí DPMB, a.s.

(jv,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.dpmb)