Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Třetí ročník akce Skolíme Koliště rozběhal Brno

Třetí ročník akce Skolíme Koliště rozběhal Brno

V sobotu 16. září se v prostorách parku Koliště a na prostranství před Janáčkovým divadlem uskutečnil rodinný festival a charitativní běh pod názvem Skolíme Koliště.

Z akce
18. září 2023 - 11:00

Prozatímní výtěžek z transparentního účtu a od partnerů akce, který činí 517 tisíc korun, bude i se zbývajícími vybranými prostředky věnován klientům Sociálního nadačního fondu.

Akce Skolíme Koliště je propojením rodin s dětmi, sportovců i celé široké veřejnosti s občany, kteří se ocitli v tíživých životních situacích. Letos poprvé je hlavním organizátorem akce městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., partnery akce jsou statutární město Brno a Sociální nadační fond. Letošního ročníku, který byl orámován vystoupením kapely LAKE MALAWI a zpěvačky Bereniky Kohoutové, se zúčastnilo 191 běžců v sedmi kategoriích.Výtěžek vybraný v letošním ročníku pomůže mimo jiné tříletému Daldovi, který trpí spinální svalovou atrofií, Romaně, která spolu se svými sourozenci žije v dětském domově a nyní se staví na vlastní nohy, a Alici, jež je upoutaná na vozíček a vychovává syna a dceru s poruchou autistického spektra.

Jihomoravskenovinky.cz informovala Michaela Dittrichová, tisková mluvčí, STAREZ – SPORT, a.s..

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:starez)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: