Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Uniformy jihomoravských polcistů zaplnily transfuzní stanici

Uniformy jihomoravských polcistů zaplnily transfuzní stanici

I letos KŘP Jihomoravské policie navazuje na několikaletou úspěšnou spolupráci s transfuzními a hematologickými odděleními jihomoravských nemocnic a aktivně hledá nové dárce krve a krevních derivátů v řadách policistů a občanských zaměstnanců.

Ilustrační foto
9. března 2023 - 11:00

Mezi příslušníky jihomoravské policie jsou desítky pravidelných dárců, stále je však potřeba zapojit co největší počet vhodných zájemců o darování této životodárné tekutiny, která je nenahraditelnou součástí léčby nemocí, následků nehod a úrazů.

Za podpory rezortní Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra ČR v úterý byla realizována další akce zaměřená zejména na prvodárce. Policejní uniformy zcela zaplnily prostory Transfuzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno na Jihlavské ulici, kde se do bezpříspěvkového dárcovství krve zapojilo 50 žen a mužů zákona.Velkou posilou byli studenti Základní odborné přípravy, kteří se na výkon služby připravují ve Vzdělávacím zařízení Brno. Své nové kolegy – prvodárce podpořilo i několik pravidelných dárců, z nichž někteří jsou už oceněni nejvyššími vyznamenáními Českého červeného kříže za bezpříspěvkové darování krve.  

Informovala mjr. Petra Ledabylová, tisková mluvčí KŘP Jihomoravského kraje.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:krp jmk)