Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

V Brně se narodila první letošní trojčata

V Brně se narodila první letošní trojčata

Na Gynekologicko-porodnické klinice FN Brno se narodila první trojčata v letošním roce.

Trojčata v FN Brno
10. března 2018 - 11:00

První trojčata v roce 2018 hlásí Gynekologicko-porodnická klinika LF MU a FN Brno. Narodila se symbolicky 3. března 2018. Holčičky přišly na svět císařským řezem, jsou v dobré zdravotní kondici a momentálně se nacházejí v péči neonatologů. Narození trojčat je výjimečnou událostí, v loňském i předloňském roce se na Gynekologicko-porodnické klinice narodila pouze jedna.

„Naše klinika je rovněž zaměřena na péči o vícečetné gravidity, které jsou zatíženy celou řadou závažných rizik a patologií. Mezi nejvýznamnější patří riziko předčasného porodu. Proto je v posledních letech trendem snižování procenta vícečetných gravidit díky změnám v přístupu při asistované reprodukci, kde se nyní transferuje často pouze 1 embryo. V loňském roce bylo u nás porozeno 126 dvojčetných těhotenství (2,0 %) a jedno trojčetné. Ve srovnání s předchozím rokem je to pokles o 31 vícečetných těhotenství,“ říká vedoucí lékař Perinatologického centra GPK FN Brno MUDr. Petr Janků, Ph.D. z GPK FN Brno.

Vrchní sestra Neonatologického oddělení FN Brno uspěla v soutěži

Gynekologicko-porodnická klinika LF MU a FN Brno je největším porodnickým pracovištěm v České republice. Každoročně se zde narodí přes 6 000 dětí, což je téměř 50 % dětí v Jihomoravském kraji.

Jihomoravskénovinky.cz informoval Pavel Žára, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Brno.

(jv,jihomoravskénovinky.cz foto:fn)