Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

V Hovoranech otevřeli ekologickou venkovní učebnu Archimedes

V Hovoranech otevřeli ekologickou venkovní učebnu Archimedes

V Hovoranech na Hodonínsku byla slavnostně otevřena venkovní učebna Archimedes.

Oteření nové třídy
9. září 2023 - 11:00

Základní škola T. G. Masaryka svým žákům díky učebně zprostředkuje moderní výuku přírodních věd s využitím vědeckých pomůcek českých výrobců a umožní vzájemné propojení s žáky dalších škol nejen v Česku, ale v blízké budoucnosti i po celém světě. Výuku posouvá na vyšší úroveň unikátní platforma Archimedes_OEC, která nabízí rozsáhlou knihovnu výukových materiálů nejen pro žáky, ale i pedagogy, usnadňuje komunikaci napříč školami a umožňuje živé vstupy spolupracujících ambasadorů přímo do výuky.  Stavba je vyrobena z udržitelných materiálů a učí děti zodpovědnému přístupu k přírodě. Podle potřeby ji lze variabilně proměnit z klasické třídy na auditorium, letní kino či komunitní prostor. V současnosti se jedná o jediné obdobné řešení na trhu.

Unikátní projekt celoročních venkovních učeben zaměřených na přírodní vědy ARCHIMEDES vznikl v České republice a jeho autorem je Antonín Koplík ze společnosti EduVision s.r.o. „Naším cílem je vytvořit mezinárodní síť učeben, které školám, ale i dalším vzdělávacím institucím, umožní moderní výuku přírodních věd v krásném venkovním prostředí. Všechny učebny budou propojené prostřednictvím webové platfomy a díky tomu budou moci žáci a učitelé z celého světa spolupracovat na společných projektech za stejných výchozích podmínek a vzájemně sdílet zkušenosti a výsledky svých bádání,“ vysvětuje Koplík. První ze čtyřiceti učeben tohoto typu, které by měly do konce roku vyrůst po celém světě, byla otevřena v březnu v blízkém Hodoníně. Kromě České republiky bude fungovat na Slovensku, Novém Zélandu, ve Finsku, Spojených Státech, v Maroku a mnoha dalších zemích.

Slavnostního otevření se mimo jiných hostů zúčastnila nová ambasadorka projektu, miss World 2006 a ambasadorka SDGs cílů OSN, Taťána Kuchařová. Právě s SDG, tedy cíli udržitelného rozvoje se žáci dokonale seznámí v rámci praktických projektů v učebně Archimedes. „Vzdělání je klíčem k rozvoji osobnosti a jsem velmi ráda, že možnosti a metody výuky se neustále vyvíjí. Proto jsem se rozhodla být ambasadorkou tohoto krásného projektu, který přináší interaktivní a praktickou výuku do našich škol,“ vysvětluje Taťána Kuchařová.

Během slavnostního otevření se žáci prostřednictvím platformy ARCHIMEDESOEC propojili přímo do výroby firmy Myco, která zkoumá, vyvíjí a vyrábí funkční, 100% přírodní materiály z houbového mycelia a odpadů zemědělského a dřevozpracujícího průmyslu. V dalším živém vstupu se pak účastníci podívali do Řecka na farmu, kde se pěstuje Aloe Vera. Prostřednictvím obdobných virtuálních exkurzí se žáci dozvědí celou řadu zajímavých informací a díky tomu také lépe porozumí nejen přírodním vědám.

Žáci budou spolupracovat napříč celým světem

Právě unikátní webová platforma umožňující vzájemné propojení učeben je velkým lákadlem projektu ARCHIMEDES. S její pomocí může probíhat týmová spolupráce napříč státy a kontinenty posilující motivaci k výuce a praktickému využití cizích jazyků. Žáci si budou moci vybrat z digitální knihovny přírodovědecký projekt a ke spolupráci pozvat další školy. Následně se pak budou moci propojit a vzájemně porovnat své výsledky. Po celém světě je připravena síť více než 60 spolupracovníků, kteří žákům zprostředkují tematické online vstupy přímo z míst, kterých se výuka dotýká. Propojení zároveň umožní dodavatelům pomůcek napřímo vzdělávat vyučující, díky čemuž budou z vybavení při výuce schopni vytěžit maximum.O EduVision s.r.o.
Společnost EduVision s.r.o. vyvíjí, vyrábí a na míru dodává venkovní učebny přírodních věd pro celoroční užívání. Jejich součástí je rovněž vlastní webová platforma propojující síť jednotlivých učeben po celém světě. Ambicí společnosti EduVision je rozšířit učebny na všechny kontinenty a propojovat tak studenty prostřednictvím společných výukových projektů. EduVision má rovněž 60 spolupracovníků z různých odvětví a kontinentů pro zprostředkování "výuky zážitkem".


(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:arch.)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: