Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

V Ivančicích mají bezva nové místo pro relaxaci a cvičení

V Ivančicích mají bezva nové místo pro relaxaci a cvičení

V Ivančicích v těchto dnech slavnostně otevřeli zahradu Panowských, která bude nabízet široké veřejnosti klidné místo pro relaxaci, ale i pro cvičení jógy a trávení volného času.

Nově otevřená zahrada Panowských
2. července 2020 - 11:00

Zahradu Panowských získalo město před pěti lety. V červnu loňského roku se pustilo do její revitalizace. „Vybudovali jsme tam altán se sociálním zařízením, vysadili nové stromy, keře a postavili oplocení. V zahradě je nové osvětlení a automatický závlahový systém," přibližuje starosta Ivančic Milan Buček.

Návštěvníci se mohou procházet po nových cestách i po hmatovém chodníčku. Vidět mohou přes pět tisíc květin, které pocházejí z místních zdrojů. Pokochají se fontánou i dřevěnými hudebními instalacemi a odpočinou si při posezení na nových lavičkách.

Posilovací a cvičící prvky jsou k dispozici všem návštěvníkům zahrady. Město je mohlo pořídit díky štědrému daru od Nadace ČEZ ve výši 400 000 Kč. „Nedaleká Jaderná elektrárna Dukovany prostřednictvím Nadace ČEZ podporuje v regionu projekty, které mají smysl. Jsme moc rádi, že jsme mohli přispět k vybudování venkovního sportoviště na tak krásném místě," shrnula Jana Štefánková za Nadaci ČEZ. V Ivančicíh se jedná už o pátou podporu sportoviště.

Zahrada se nachází u parku Réna a jak říká starosta města Milan Buček, otevření zahrady zapadá do konceptu parku.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: město Ivančice)