Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

V Jihomoravském kraji je srážka se zvěří průměrně každých 6 kilometrů

V Jihomoravském kraji je srážka se zvěří průměrně každých 6 kilometrů

V Jihomoravském kraji došlo v období mezi říjnem 2019 a březnem 2020  k 744 srážkám vozidel se zvěří, což umístilo kraj na čtvrté místo co do počtu srážek v rámci Česka.

Ilustrační foto
14. května 2020 - 11:01

V SRNA indexu se tak posunul o jedno místo výše. Jihomoravskenovinky o tom informoval Jan Čambora, AC&C Public Relations, s.r.o.
 
Policejní statistiky na jižní Moravě evidují za sledované období 744 srážek se zvěří, což je o něco méně než na sousední Vysočině (786), ale výrazně více než v sousedním Olomouckém kraji (499). Škoda na zdraví, životě a majetku způsobená srážkami se zvěří je podle SRNA indexu v Jihomoravském kraji ve srovnání se zbytkem republiky průměrná – činí 6 595 korun na kilometr.

V porovnání s ostatními kraji Česka je na jižní Moravě četnost srážek se zvěří nadprůměrná. To znamená, že s ohledem na délku silniční sítě v kraji došlo k většímu počtu srážek se zvěří než ve zbytku republiky.

V Jihomoravském kraji došlo průměrně k jedné srážce se zvěří každého 5,98 kilometru, zatímco průměr Česka je jedna srážka na každého 6,49 kilometru. Nejrizikovější zůstává silnice mezi Poštornou a rakouským Reintalem.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, foto: archív)