Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

V Kohoutovicích je automat na ovoce a zeleninu od lokálních farmářů

V Kohoutovicích je automat na ovoce a zeleninu od lokálních farmářů

Od ledna si mohou lidé v Kohoutovicích dopřát čerstvé ovoce a zeleninu od lokálních farmářů z nedalekých Malhostovic a okolí.

Automat na zeleninu
19. ledna 2023 - 11:00

Výpěstky jsou nově dostupné v automatu, nesoucím název „BRAMAT", který je umístěn na náměstí u OC Lipsko, kde doposud čerstvá zelenina chyběla i v rámci stánkového prodeje.

„Mám velikou radost, že konečně máme v Kohoutovicích. Je to projekt, se kterým jsem se seznámil již v jeho pilotní fázi, kdy fungoval pouze v blízkosti majitele a o jeho umístění v Kohoutovicích jsme s kolegy usilovali od samotného počátku," komentuje umístění automatu na zeleninu kohoutovický starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL).

 


Kohoutovický automat poskytuje čerstvé ovoce, jako jsou jablka a hrušky a rozmanité druhy zeleniny od brambor, cibule a česneku až po kořenovou zeleninu. Platba i nákup samotný je velmi jednoduchý. Cena plodin se pohybuje přibližně těm supermarketovým. Zákazník si zvolí plodinu, o kterou má zájem, bezkontaktně zaplatí kartou a zboží mu vyklopí speciální dopravník z pozinkovaného kbelíku.

První dny ukázaly, že je o tento druh prodeje zájem, a to jak pro jeho dostupnou cenu, ale především kvalitu, kterou farmáři dodávající do automatu garantují. Počáteční obavy o uchování plodin ve správné teplotě rozptýlil majitel Bramatu, pan Grundwald, který automat opatřil nejen bezhotovostní platbou a inovativním pojezdem kbelíků, ale také klimatizační jednotkou, která zajišťuje kvalitu potravin.

Jihomoravskénovinky.cz informoval Bc. Jakub Hruška, starosta MČ Brno-Kohoutovice.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:MČ Brno-Kohoutovice)Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: