Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

V létě se začne v Brně stavět velký městský okruh

V létě se začne v Brně stavět velký městský okruh

V Brně na Žabovřeské se začne letos v létě stavět. Ředitelství silnic a dálnic jako hlavní investor velkého městského okruhu vybralo zhotovitelskou firmu, výběr tento týden schválila také Rada města Brna jako spoluinvestor tohoto projektu.

Brno-ilustrační foto
4. června 2018 - 11:00

Informovaly o tom webové stránky brněnského magistrátu. „První etapa prací zahrnuje úsek od mimoúrovňové křižovatky Kníničská po budoucí vyústění tramvajového tunelu na Žabovřeské. Dojde zde k rozšíření stávající dvoupruhové komunikace na dělený čtyřpruh, úpravě ramp mimoúrovňové křižovatky, opravě stávajícího silničního mostu, výměně a doplnění protihlukových opatření. Stavět se bude také nová obslužná komunikace a rekonstruovat tramvajová trať,“ popsal primátor města Brna Petr Vokřál.

I. etapa prací:
Doba realizace: 20 měsíců. Celková cena nejlepší nabídky: 415.822.070,41 Kč bez DPH. Na základě smlouvy o spolupráci se o náklady na tuto stavbu dělí Ředitelství silnic a dálnic s městem Brnem, na město připadá částka 104 milionů korun. Druhým hodnoceným kritériem byla délka záruční doby. Vítězné sdružení nabídlo 84 měsíců.


Po dobu první etapy výstavby bude zachován stávající provoz městského okruhu, bude se tedy projíždět stavbou, aby nedošlo k dopravnímu zablokování celé lokality.

Největší omezení se očekávají při rekonstrukci silničního mostu, kde kromě samotných oprav budou budovány i protihlukové stěny. Ředitelství silnic a dálnic společně s Brnem proto ve smlouvě požadují, aby práce na tomto mostě netrvaly déle než pět měsíců a současně aby se odehrály v jedné stavební sezóně.

Tramvaj bude v době stavby v dotčeném úseku jezdit po jedné koleji, dojde k posunu zastávky Bráfova cca o 150 metrů směrem do města.

Na 25. 6. se chystá projednání stavby s obyvateli. Čas a místo bude upřesněno na webu města Brna.

(vm, Jihomoravskenovinky.cz, foto: arch.)