Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

V Ostrově u Macochy finišuje stavba nové dětské léčebny

V Ostrově u Macochy finišuje stavba nové dětské léčebny

Stavba nové Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy zdárně pokračuje. V současné chvíli finišuje hrubá stavba.

Stavba nové léčebny.
27. května 2022 - 11:00

Dokončují se střechy a opláštění fasády, jsou osazeny výplně otvorů, před dokončením jsou vzduchotechnické a silnoproudé rozvody. ,,Je také vybavená kotelna, osazen bazén a připravuje se instalace jeho technologie,“ vypočítává podrobnosti radní Vladimír Šmerda.

Jak následně dodává, na stavbě jsou dokončené také omítky, vylité podlahy a instalují se sálavé stropy. Ve venkovních prostorách jsou zahájeny práce na sportovištích a hřištích.

Kapacita nové léčebny se oproti dnešnímu stavu téměř zdvojnásobí. Nové prostory nabídnou ubytování až pro 78 osob – dětí a jejich doprovodu. Bude tedy možné ve větší míře uspokojit poptávku po účinné léčebné metodě, kterou léčebna nabízí.Samozřejmostí je i vybudování kvalitního zázemí pro její personál. Na pokrytí celkových nákladů akce ve výši 215 milionů korun využije Jihomoravský kraj i úvěr od Evropské investiční banky. Dokončení stavebních prací je naplánováno na konec roku 2022.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: portál JMK)