Svátek má: Patricie

Regiony

Velikost textu:

V Zábrdovicích a na Kraví hoře už se koupou, na Riviéře zatím ne

V Zábrdovicích a na Kraví hoře už se koupou, na Riviéře zatím ne

První červnový den zahájilo sezónu koupaliště na Kraví hoře, už před víkendem hlásili otevřené brány v Zábrdovicích.

Ilustrační foto
4. června 2020 - 11:00

Méně otužilí plavci se mohou vydat do vnitřních bazénů – ode dneška jsou v provozu Kohoutovice a Lužánky, za týden se přidají Lázně Rašínova. Lidé se v nich zatím musejí obejít bez wellness. Městská společnost STAREZ-SPORT po nucené pauze již otevřela aquapark v Kohoutovicích a bazén za Lužánkami.

„Kapacitu jsme omezili v souladu s nařízením ministerstva zdravotnictví. Kromě sprch a vstupu do vody musejí lidé ve vnitřních prostorách nosit roušky. V provozu nebudou parní kabiny ani wellness," popsal omezení, s nimiž musejí návštěvníci počítat, generální ředitel STAREZ-SPORT Martin Mikš. Od příštího pondělí se k obnoveným provozům přidají Lázně Rašínova, i ty ovšem bez wellness. Ponávka prochází rekonstrukcí, s otevřením se počítá v srpnu.

V sobotu 30. května měli lidé letos první možnost vykoupat se na koupališti v Zábrdovicích. Otevření největšího brněnského koupaliště Riviéra se prozatím odkládá.


Zatím 18stupňová voda čeká na návštěvníky ve venkovních bazénech na Kraví hoře. „Díky dohřívání by měla do konce týdne dosáhnout 23 °C," slibuje mluvčí Brna-středu, které sportoviště provozuje, Kateřina Dobešová.

„Ceny vstupného zůstávají stejné jako loni. Provozní omezení, která je aktuálně potřeba dodržovat, se skládají z častější dezinfekce společných prostor koupaliště, omezena je také kapacita návštěvníků na 300 osob, a to včetně personálu. Při pohybu v areálu by měli lidé nosit roušku, na dece a cestou do nebo z bazénu ji mít nemusí," doplnila.

(pšt, jihomoravskenovinky.cz, zdroj: mmb)