Svátek má: Arnošt

Regiony

Velikost textu:

Valentýn s CITem – na věži, v podzemí a ve městě

Valentýn s CITem – na věži, v podzemí a ve městě

Ať již holdujete svátku zamilovaných nebo ne, TIC BRNO pro vás s CITem připravil řadu aktivit, které si užijete se svojí drahou polovičkou, ale třeba i s maminkou nebo kamarády.

K akci
28. ledna 2023 - 11:00

V úterý 14. února jste zváni na 63 metrů vysokou věž, pod dlažbu Zelného trhu do hloubky až 8 metrů a na dvě komentované prohlídky. Ty proběhnou na běžném povrchu zemském.

Předprodej vstupenek již odstartoval tak neváhejte dlouho. Trochu tajemna a středověké city i trápení poznáte na speciálních prohlídkách Labyrintu pod Zelným trhem. Zpříjemní vám je nejen sklenička a kytička, ale také sladkosti od Buchty B, či soutěž o ceny. Tradičně jste zváni vystoupat 173 schodů na vyhlídku z věže Staré radnice. Stejně jako v podzemí vás čeká přípitek, květina, sladkost i soutěž. Navíc budou kolem Staré radnice mezi pátou a osmou hodinou podvečerní k slyšení Muzikanti na tripu, kteří s láskou a radostí hrají na žesťové nástroje, takže můžete přijít i jen tak láskyplně pobýt.  A zvládnete-li věž a podzemí za sebou, překonáte 558 schodů a převýšení 71 metrů.Stará radnice v Brně je legendární místo, nejstarší a nejzajímavější dochovaná občanská stavba v Brně. Scházela se zde městská rada a soudy, ukládaly se písemnosti, pečetidla i peníze, sídlila tu kancelář městského písaře, byli zde přijímáni a vítáni vzácní hosté a odtud také byla v případě ohrožení organizována obrana města. Součástí komplexu bývala i věznice. Jaké příběhy radnice skrývá? A jste si jistí, že znáte všechny pověsti, které ji doprovází? K tomu se můžete těšit na povídání o osmisetleté magii a historii Zelného trhu nacházejícího se poblíž v podání průvodce Martina Koplíka.

Na druhou procházku zve Martin Foretník, se kterým se vydáme do historie o dost bližší a dozvíme se Jak se v Brně randilo v osmdesátkách? Bývaly to srazy, vinárny, kavárny, dárečky a romantika pod Petrovem… Co a kde koupit své tehdejší lásce, kde si posedět bez pohledů ostatních nebo naopak zdůraznit, že já "na to mám"? Čeká vás romantické večerní procházení s originálním průvodcem a zakončení na věži Staré radnice. Tak se s námi pojďte vrátit v čase!

Jihomoravskenovinky.cz informovala Ing. Hana Novosadová, tisková mluvčí TIC BRNO, p. o..

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:tic brno)